جستجو
فیلتر ها
بستن

درآمد 65 هزار میلیاردی از تجارت الکترونیک

چهارشنبه, 8 دی 1395

درآمد 65 هزار میلیاردی از تجارت الکترونیک

مهندس امیری ،مدیرکل توسعه دفتر تسهیل تجاری سازی دفتر توسعه تجارت الکترونیک در " گفت و گوی فرهنگی " رادیو گفت و گو از رشد درآمد تجارت الکترونیک یا خرید و تجارت اینترنتی و رسیدن به مبلغ 65 هزار میلیارد تومان یعنی 4درصد از جی دی پی خبر داد.
برنامه " گفت و گوی فرهنگی " با موضوع (موانع فرهنگی توسعه تجارت الکترونیک در ایران) با حضور ماهان تیموری مدرس دوره های مارکتینگ و مشاور کسب و کار اینترنتی و بهنام امیری مدیرکل توسعه دفتر تسهیل تجاری سازی دفتر توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت ، معدن و تجارت روانه آنتن شد.

تیموری گفت: بسیاری از افرادی که به سازمان ما مراجعه می کنند اطلاعات کافی و دید مثبت در این حوزه ندارند بنابراین سرمایه زیادی وارد این حوزه نمی شود بنابراین اگر فرهنگ سازی و آموزش گسترده تر شود کسبه های بازار را می توان وارد این حوزه نمود و تجارت های سودمندی نصیب اقتصاد کشور خواهد شد.

وی گفت : افرادی که در کسب و کار اینترنتی وارد می شوند باید در سه موضوع رشد بهبود شخصی در حوزه مارکتینگ ، مدیریت کارکنان و رشد کسب و کار از طریق آگهی اینترنت تمرکز کنند.

بهنام امیری در ادامه گفت : آنچه در موضوع توسعه تجارت الکترونیک اهمیت دارد زیرساخت ها و آموزش است. دو گروه فعالیت دولتی در این حوزه صورت می گیرد که شامل سیاستگذاری برای آموزش در دیگر نهادها و آموزش مستقیم توسط خود مجموعه دولتی است.

مدیرکل توسعه دفتر تسهیل تجاری سازی دفتر توسعه تجارت الکترونیک  با توضیح اینکه تجارت الکترونیک در دنیا به دو صورت تجارت میان شرکت ها با افراد و تجارت شرکت ها با شرکت هاست ، گفت :  65 هزارمیلیارد تومان یعنی 4درصد از جی دی پی  خرید و تجارت اینترنتی است.که بخش بیشتر این کسب و کار مربوط به شرکت ها با افراد یعنی عرضه مستقیم به مصرف کننده است.

امیری از ایجاد  سامانه یکپارچه فرآیند تجاری کشور خبر داد و گفت : بازرگانان برای کار صادرات و واردات با ارگان های زیادی از جمله گمرک و سازمان های تابعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت درگیر هستند ، سامانه یکپارچه  با ایجاد بستر ارتباطی با سازمان های دولتی امکان ارتباط بازرگانان با نهادهای دولتی را آسانتر می کند.

وی با بیان اینکه ما شاخص لازم جهت اندازه گیری  کیفیت و سرعت اندازه گیری نداریم گفت  : یکپارچه سازی و قراردادن اطلاعات تجاری در یک سامانه به بحث آمار نیز کمک خواهد کرد.

فایل صوتی برنامه «گفت و گوی فرهنگی» از سایت شبکه قابل دریافت است.

منبع: رادیو گفت و گو

درج نظر
دسته بندی ها
فروشندگان